Marcin Trojanowski

Początki mojej twórczości sięgają czasów studiów. Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi ze swym Wydziałem Form Przemysłowych pozwoliła mi na studiowanie przestrzeni, kształtu,bryły w swej najczystrzej formie - idei. To tu nieskrępowana wyobraźnia wspomagana autorytetami podążyła w kierunku malarstwa. Każdy kształt buduje linia, kreska. To ona wyznacza granice naszej percepcji. Tędy też podążyła moja twórczość.

Szukając perfekcji w kształcie skupiłem się na kobietach. Nie będąc pierwszym, którego urzekło zjawiskowe znaczenie ciała kobiety postanowiłem znaleźć własny środek przekazu mojej wyobraźni.

Zamiłowanie do malarstwa surrealistycznego okresliło mój styl pracy. Poszukiwanie równowagi w życiu wraz z ulubioną kulturą Orientu wyznaczyło formę. Połączenie to zaowocowało czystą linią prowadzoną po wyimaginowanych sylwetkach ?moich? kobiet.

Inspiracji szukam wszędzie. Naturalna chęć oderwania się od rzeczywistości, powrotu do natury kieruje mnie do lasu, w góry, na wydmy. Najzwyklejsza gałąź niesie ze sobą niezwykłe doznania estetyczne. Wystarczy dostrzec w prostocie piękno.

Skupiłem się na malarstwie olejnym lecz czasami do pomocy w kreowaniu swoich prac zaprzęgam komputer. Z pozoru bezduszna maszyna pozwala na nagięcie rzeczywistości do rozmiarów realnego świata. Mojego świata.

Zapraszam do poznania go.


Marcin Trojanowski - Bez tytułu
Marcin Trojanowski - Bez tytułu
Marcin Trojanowski - Bez tytułu
Marcin Trojanowski - Bez tytułu
Marcin Trojanowski - Bez tytułuCopyright 2002-2012 www.marszand.pl - Internetowy Katalog Artystów