Leszek Legut

Urodził się we Wrocławiu w 1959 roku. Od najmłodszych lat przejawiał talenty plastyczne. Już w przedszkolu przymierzał się do kopiowania matejkowskiej "Bitwy pod Grunwaldem". Poważniejsze postępy w tej dziedzinie poczynił na wyższej uczelni. Podczas wykładów z wytrzymałości materiałów, na wydziale mechanicznym Politechniki Wrocławskiej, doskonalił technikę rysunku, szkicując rosnące za oknami drzewa.
Po studiach, już z tytułem magistra inżyniera konstruktora, zamieszkał wraz z żoną w Karpaczu, a od 1990 roku zajął się malarstwem na poważnie. Ulubionymi tematami dzieł są miejsca ciche, spokojne, mało znane, do których większość turystów nie dociera.
Prócz rysunku, zajmuje się akwarelą, malarstwem sztalugowym, grafiką, freskiem i projektowaniem. Inną pasją jest fotografia.
Wzoruje się na najlepszych. Jest zwolennikiem malarstwa tradycyjnego, które uważa za najtrudniejsze, bo wymagające od artysty doskonałego warsztatu. Dobrze tłumaczą twórcę słowa Leonarda da Vinci: "Malarstwo, zatem nie potrzebuje przekładu na różne języki, jak tego wymaga literatura, i daje od razu zadowolenie rodzajowi ludzkiemu, podobnie jak dzieła natury".


Leszek Legut - Dziki Potok
Leszek Legut - Kozi Grzbiet
Leszek Legut - Potok Jodłówka
Leszek Legut - Ruiny zamku Bolczów
Leszek Legut - Stary dąbCopyright 2002-2012 www.marszand.pl - Internetowy Katalog Artystów